Okullarımızda devlet kitaplarının daha cazip hale getirilmesi için mobil cihazlar ile kullanılabilecek web tabanlı android uygulamalar geliştirmek.
Okullarımızda devlet kitapları yeterli bulunmamakta ve özel sektör kitaplarına yönelilmektedir. Piyasadaki bu yardımcı kaynaklar devlet kitaplarının önüne geçmekte ve devlet kitaplarına verilen önemi azaltmaktadır.Bunun önüne geçebilmek için mobil cihazlar ile kullanılabilecek web tabanlı android uygulama destekleriyle devlet kitaplarını cazip hale getirmek istedik.Devlet kitaplarındaki örnekleri, etkinlikleri, alıştırmaları, ölçme-değerlerlendirme testlerini etkileşimli animasyon, videolar ile destekleyecek ve bu şekilde kaliteyi artıracaktır.Bu da yardımcı kaynakların gereksinimi azaltacaktır.Uygulamamızın en önemli özelliği ise server destekli olmasıdır.İçeriğin güncellenmesi gerektiğinde server destekli olduğundan kolayca güncellenebilecektir.Güncellemeler ile birli...
Okullarımızda devlet kitaplarının daha cazip hale getirilmesi için mobil cihazlar ile kullanılabilecek web tabanlı android uygulamalar geliştirmek.
Okullarımızda devlet kitapları yeterli bulunmamakta ve özel sektör kitaplarına yönelilmektedir. Piyasadaki bu yardımcı kaynaklar devlet kitaplarının önüne geçmekte ve devlet kitaplarına verilen önemi azaltmaktadır.Bunun önüne geçebilmek için mobil cihazlar ile kullanılabilecek web tabanlı android uygulama destekleriyle devlet kitaplarını cazip hale getirmek istedik.Devlet kitaplarındaki örnekleri, etkinlikleri, alıştırmaları, ölçme-değerlerlendirme testlerini etkileşimli animasyon, videolar ile destekleyecek ve bu şekilde kaliteyi artıracaktır.Bu da yardımcı kaynakların gereksinimi azaltacaktır.Uygulamamızın en önemli özelliği ise server destekli olmasıdır.İçeriğin güncellenmesi gerektiğinde server destekli olduğundan kolayca güncellenebilecektir.Güncellemeler ile birlikte içerik zenginleşecek, örneklerin,soruların,videoların sayısı artacak ve bunların hepsine uygulamamızdan ulaşılabilecektir.
Aynı zamanda uygulamamız server destekli olacağından konulardaki etkinliklerin güncellenmesi veya yeni birtakım içerik eklenmesi durumunda anında rahatça güncelleme yapılacaktır. Var olanların üstüne yeni bilgiler konulacağından zamanla hem güncel hem de büyük bir kaynak olacaktır.
Bir diğer husus da bilgi ve iletişim teknolojilerinin eğitim sürecinin temel araçlarından biri olmasını sağlamak ve öğrencilerin bu teknolojileri etkin olarak kullanmasını sağlamaktır.İlkokul çocuklarının henüz en çok ilgisini çeken şeyin oyun olduğu bir dönemde ders çalışmak onlara zor gelmeyecektir.İçeriklerin etkileşimli animasyonlarla desteklenmesi,hareketli görsellerin bulunması gibi özelikler ilkokul öğrencilerinin oynayarak öğrenmelerini sağlayacaktır.Bu şekilde eğitim sürecindeki eksiklikleri kitapların uygulamamız ile desteklenmesiyle ortadan kalkacağını düşündüğümüz bir projedir.
More information