I am an of Therapy House
3M Terapi Evi girişimi Eylül ayında başlamayı planlamaktadır. 11 ay süresince halka ücretsiz bir şekilde Müzikle Terapi sistemimizi uygulayacağız. Bu süre zarfında farklı engel ve mental hastalık gruplarıyla çalışarak, en doğru titreşimi en doğru makamla buluşturmayı hedeflemekteyiz. 11 ay süresince sağlamayı planladığımız davranışsal ve mental gelişmeler,halkın desteği ve doğru kişilerle doğru anlaşmalar yaparak Eğitim ve Eğitim Teknolojileri Danışmanlığı adı altına hizmetimize devam edeceğiz. İlk etapta bu servisi yaymak için belediyeler ve rehabilitasyon merkezleriyle çalışacağız. İkinci etapta müşterilerimize kendi yetiştirdiğimiz profesyonelleri göndereceğiz. Buralardan toplayacağımız data ve finansal gelirle 3M uygulamamızı piyasaya süreceğiz. Burdan kazanacağımız parayla ise Dünya’da ki mülteci kamplarında hizmet vermeyi planlamaktayız. İşimiz her zaman psikolojik değerlendirme formları ve kulla...
3M Terapi Evi girişimi Eylül ayında başlamayı planlamaktadır. 11 ay süresince halka ücretsiz bir şekilde Müzikle Terapi sistemimizi uygulayacağız. Bu süre zarfında farklı engel ve mental hastalık gruplarıyla çalışarak, en doğru titreşimi en doğru makamla buluşturmayı hedeflemekteyiz. 11 ay süresince sağlamayı planladığımız davranışsal ve mental gelişmeler,halkın desteği ve doğru kişilerle doğru anlaşmalar yaparak Eğitim ve Eğitim Teknolojileri Danışmanlığı adı altına hizmetimize devam edeceğiz. İlk etapta bu servisi yaymak için belediyeler ve rehabilitasyon merkezleriyle çalışacağız. İkinci etapta müşterilerimize kendi yetiştirdiğimiz profesyonelleri göndereceğiz. Buralardan toplayacağımız data ve finansal gelirle 3M uygulamamızı piyasaya süreceğiz. Burdan kazanacağımız parayla ise Dünya’da ki mülteci kamplarında hizmet vermeyi planlamaktayız. İşimiz her zaman psikolojik değerlendirme formları ve kullanıcı görüşleri sayesinde incelenecek,3 ay sonunda kullanıcılarımıza yaptıracağımız sahne performanslarıyla da çıktı halka sunulucaktır.Make Music Matter adlı Müzikle terapi organizasyonunu, kullandığımız akustik teknikler,tarihsel birikimimiz ve 3M uygulamamız aracılığıyla geçmeyi planlamaktayız.
MentalUP isimli Tubitak ödüllü uygulamayı ise Müzikle açtığımız eğlence seçeneği,Psikoloji bilimini çok daha aktif kullanma, online psikolojik danışmanlık seçenekleri ve Aynı kondisyonu veya engeli olan bireyleri birbirine danışmanlık yapabilecekleri bir platform yaratarak geçmeyi hedeflemekteyiz.
Projemizin 2 açıdan teknolojik altyapısı bulunmaktadır. 1.si terapi vermeyi planladığımız Terapi evinin teknolojik altyapısıdır. Terapi Evi'nde Akustik paneller aracılığıyla izolasyon sağlanır ve ses ekipmanları aracılığıyla da frekanslar bireylerin beyinlerine gönderilir. Kullanılan bütün ekipmanlar AR-Ge ye açıktır. Mesela Akustik panellerimizi plastikten de elde edebileceğimiz başka bir proje aracılığıyla burda ki harcama en aza indirilmeyi hedeflemekteyiz. Kendi programlayıp ve titreşimlerini eklediğimiz müzikler tarafımdan yapılmaktadır. Hızla ilerleyen müzik teknolojiler sayesinde kullandığım programlar ve yöntemler araştırma ve geliştirmeye her zaman açıktır. Eski makamlarımıza eklediğimiz insan beynine yararlı etkiler gösteren titreşimler gibi.2.si üstüne çalıştığımız 3M uygulamasıdır.
More information